1923-ban született Szegeden, iskoláit is itt végezte, majd a budapesti Műegyetemen építészmérnöki diplomát szerzett 1945-ben.
1958-ban a londoni egyetem Master of Arts (Arch) diplomáját nyerte el.
Habár érdeklődése gyermekkora óta a festészet felé hajlott, művészi pályafutása csak a második világháború után kezdődött Dániában. Ide a Budapestről kimentett Műegyetem utolsó évfolyamának tagjaként került és a háború végeztével a Vörös Kereszt égisze alatt a festészetnek hódolhatott. Főleg magyar témájú tájképeket festett, amit a dán közönség méltányolt. Kiállított Koppenhágában, Stockholmban és több skandináviai városban. Az itt készült nagyobb méretű képei közül megemlíthető az adelslysti templom oltárképe az ikasti kultúrház falfestményei és külső kerámia díszítése. A dán közönség bár érdeklődéssel fordul a művészetek felé, de mint minden kis nemzet tradícióit féltve őrzi halk szavú, redukált színvilágú festményeket fogad el, melyek nem teljesen illettek bele Hévézi Endre festészeti elgondolásaiba. Úgy érezte, hogy maradandó sikert nem érhet el, ezért Angliába költözött.
Angliában kezdetben a Booths and Colclough Porcelán Gyárban munkásként dolgozott, de néhány hónap elteltével a cég tervezője lett. Elnyerte a Federation of British Pottery Manufacturers ösztöndíjat, amely révén hosszabb tanulmány útra New Yorkba mehetett. Visszatérése után az étkészlet tervezés szűkös területe nem elégítette ki, ezért Londonba költözött, ahol kezdetben építészként dolgozott. Közben elkészült önálló kiállításának anyaga is, amit a Drian Galéria mutatott be. Ebben a galériában több kiállítása is volt, de más angliai városok mellett Budapesten és Szegeden rendezett önálló tárlatokat. Csoportos kiállításokon Tokiótól Kanadáig sok helyen szerepeltek művei.
Tűzzománc festményeivel 1988-ban első díjat nyert La Coruna biennáléján, 1989-ben második díjat Madridban, ahol első díjat is nyert 1998-ban. Budapesten 2001-ben nyert díjat.
Építészeti múltja érdeklődését a murália felé terelte. Az ilyen jellegű munkák közül említésre méltó a Görög Kereskedelmi Minisztérium falfestményei, mozaikjai és bronz reliefjei (London), a brit hadsereg híradós akadémiájának kerámia és bronz díszítései (Arborfield), a nemzetközi cserkész mozgalom központi irodájának és a Chapell Zongora Gyár bemutató termeinek színes üveg konstrukciói, valamint a londoni Szent István Ház mozaikjai.
Vallásos témájú művei közül jelentősebbnek tartja a Hartley Wintney templom stációkat szimbolizáló kerámia sorozatát, az Allan Hall katolikus templomban a hasonló technikával készült 12 tábla eucharisztikus szimbólumait és a 2008-ban elkészült ólomüveg ablakokat a zilahi református templomban.
Legfontosabb munkája a Debra Libanosi (Etiópia) dóm mozaikjai: Jelenetek Krisztus életéből (72 négyzetméteres) és az Arkangyalok (62 négyzetméteres), valamint ólomüveg ablakok: Szent Tekla Haymenot életéről és a keresztre feszítés (160 négyzetméter).
Kiállítások:
Egyéb:
Közgyűjtemények, ahol munkái megtalálhatók:
Varsói Nemzeti Múzeum, Gdansk,
Budapest Szépművészeti Múzeum és a Magyar Iparművészeti Múzeum,